Pożyczanie za darmo: Lendon i Vivus – darmowe pożyczki i opinie.

Firmy Lendon i Vivus to chyba najbardziej rozreklamowane marki na rynku pożyczek internetowych. Pomijając może Wongę, ale tam dość trudno dostać większą pożyczkę. Firmy tego typu kojarzą się nam niebyt dobrze. Branża pożyczek pozabankowych to przede wszystkim bardzo wysokie opłaty i horrendalne oprocentowanie. Problemy ludzi zadłużonych itp.

Rynek ten stał się jednak tak konkurencyjny i ciasny, że walcząc o klienta firmy te zaczęły oferować tak zwaną pierwszą pożyczkę za darmo. To jednorazowa promocja dla nowego klienta. Można z niej skorzystać tylko 1 raz w jednej firmie. Kolejne już są na normalnych warunkach wysokim oprocentowaniem i opłatami. Jednak jeśli ktoś podchodzi do tego rozsądnie i jest skrupulatny w spłacaniu to można w ten sposób pożyczyć na krótki okres niewielką gotówkę całkowicie za darmo.

Bazując na opiniach w internecie one są rzeczywiście darmowe np. tutaj mamy opisaną firmę Vivus i tę pierwszą pożyczkę Vivusa, a z kolei tutaj można znaleźć opis pierwszej pożyczki Lendon i opinie. Wynika z tych opinii, że te pożyczki są naprawdę za darmo i nie ma w tym żadnych oszustów. Są tylko dwa warunki – trzeba być nowym klientem i oddać pieniądze w terminie. Wtedy oddajemy dokładnie tyle ile pożyczamy.

Przypuszczalnie darmowe pożyczki spełniają dla tych firm głównie rolę marketingową. Firmy liczą, że jak raz skorzystam to i skorzystamy drugi raz na normalnych warunkach. Jednak nikt nas do tego nie zmusi. Nie podpisujemy żadnych zobowiązań itp. Chociaż raz się spotkałem z taką opinią, że ktoś mówił, że jak się skorzysta z pierwszej darmowej pożyczki w Vivus to potem trzeba wziąć kolejną w ciągu jakiegoś tam czasu, ale było to raczej wyssane z palca. Nigdzie indziej nie widziałem takiej informacji. Nie znalazłem też nic takiego czytając umowy Vivus, czy Lendon.

W sumie może to być nawet ciekawa opcja, takiego pożyczenia na 30 dni za darmo. Tylko trzeba bardzo się pilnować ze spłatą, bo potem pewnie nam doliczą te swoje opłaty i oprocentowanie z normalnych warunków, plus jeszcze nie wiadomo jakie kary za opóźnioną spłatę.

Poniższa tabela przedstawia kowty i okresy dostępne dla pierwszej darmowej pożyczki w obu firmach.

Firma Kwota maksymalna Okres RRSO
Vivus 3000 zł 30 dni 0%
Lendon 2500 zł 45 dni 0%

Jak widać, w Vivus jest wyższa kwota maksymalna dla pierwszej pożyczki za darmo, a w Lendon jest dostępny dłuższy okres spłaty.

Oczywiście w przypadku pierwszej pożyczki za darmo najlepiej wybrać maksymalny okres, bo i tak RRSO wyniesie zero jeśli spłacimy ją w terminie i oddamy tyle samo i le pożyczyliśmy. Krótszych nie warto brać, bo to nie wpłynie na koszt pożyczki, a i lepiej mieć na wszelki wypadek więcej czasu na spłatę. Nawet jeśli pożyczamy na przykład na 1 tydzień. Zawsze można ją spłacić wcześniej. Byle zdążyć przed terminem.

Tak to mniej więcej wygląda. Jednak jak ktoś nie ma pewności, czy wyrobi się ze spłatą w ustalonym terminie to lepiej sobie darować taką pożyczkę. Lepiej prosić się rodziny niż potem spłacać duże odsetki. Negatywne podejście do tego typu firm jest zrozumiałe, ale jak się korzysta z głową, świadomie i wie się co i jak, to jest to moim zdaniem fajna opcja. Poza Lendon i Vivus jest jeszcze masa innych podobnych firm, które oferują pierwszą pożyczkę za darmo. Także można tak robić wielokrotnie, pożyczając za każdym razem w innej firmie. Tylko trzeba uważać na marki należące do jednej firmy, bo w niektórych przypadkach mimo, że nazwa i strona internetowa jest inna, to jest to ten sam właściciel i może nam nie uznać promocji na pierwszą pożyczkę jak już raz korzystaliśmy z tej firmy tylko na innej stronie internetowej i pod inna nazwą. W prawdzie w tej recenzji pożyczki w Lendon, do której podałem Wam link na początku jest napisane, że można również skorzystać z pożyczki za darmo w bliźniaczej marce Lendon, czyli Extraportfel (obie podobno należą do jednego właściciela), ale nie koniecznie będzie tak w innych podobnych przypadkach. Nie każda marka jest oddzielną spółką.

Źródła:
1. https://www.vivus.pl

One Comment