Rower górski

MTB, Mountain Bike, Góral. Istnieje wiele określeń na specyficzny rodzaj roweru jakim jest właśnie rower górski. Głównym przeznaczeniem tego typu pojazdu jest poruszanie się przede wszystkim po górzystych i ciężko dostępnych terenach.

Klasyczne rowery damskie górskie, posiadają najczęściej dwudziestosześciocalowe koła, na które zakładane są bardzo szerokie i grube gumy. Do kół następnie montowana jest wzmacniana i jednolita rama, posiadająca pedały zamontowane o wiele wyżej niż ma to miejsce na przykład w przypadku rowerów szosowych. Oprócz tego kierownica jest także o wiele bardziej wytrzymała (gięta lub prosta) a zastosowanie mocnych hamulców pozwala na bardzo szybką reakcję podczas jazdy.

Każdy rower damski górski będzie równie dobrze sprawował się na zwyczajnych szosach, jednak z powodu mniejszych felg i grubszych opon nie będzie osiągał tak dużych prędkości jak na przykład kolarzówka.

W opisie rowerów górskich warto zwrócić uwagę także na dodatkowe wyposażenie, które jest w nich stosowane, w zależności od tego w jaki sposób będą wykorzystywane przez użytkownika. Bardzo ważnym elementem jeśli chodzi o rowery damskie miejskie górskie są między innymi wytrzymałe amortyzatory, szczególnie z przodu. Łagodzą one bowiem siłę uderzenia o ziemię podczas wyskoku z dużej wysokości i jednocześnie odciążają nadgarstki, o których kontuzję bardzo łatwo podczas jazdy na rowerze. Warto zwrócić uwagę także na tarczowe hamulce, które są o wiele bardziej wytrzymałe i lepsze jakościowo niż te zwyczajne.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge