Rodzaje ciągników rolniczych

Istnieje kilka rodzajów ciągników rolniczych, dlatego też warto przybliżyć sobie każdy z nich, ponieważ różnią się one od siebie funkcjami oraz resztą innych parametrów. Najsłynniejsze i najczęściej stosowane to tak zwane ciągniki kołowe. To do nich przeważnie podczepiamy przykładowe siewniki czy też każdy inny sprzęt rolniczy. Dzielą się one przede wszystkim na modele, które posiadają stały napęd jednej osi oraz na modele, które posiadają napęd na dwie osie. Jak już wcześniej wspomniałem, ich podstawowym zastosowaniem jest standardowa forma rolnictwa na terenach polowych.

Najsłynniejsze marki to oczywiście znany każdemu ursus oraz zetor, ale także pronar, kubota czy też john deere. Kolejna grupa ciągników to modele gąsienicowe. Zamiast opon spotkamy na ich układzie jezdnym gąsienice, które umożliwiają pracę w najtrudniejszych terenach. Do takowych należą przede wszystkim tak zwane gleby ciężkie, tereny podmokłe i inne podłoża wymagające tak stabilnego nań sprzętu. Tego typu modele widzi się stosunkowo rzadko, ale nie znaczy to, że nie spełniają one swojej roli.

Ostatnią grupą ciągników jest grupa tak zwanych modeli półgąsienicowych, które pod względem budowy są zbliżone do powyższych, ale gąsienicę posiadają tylko na jednej osi. Dzięki temu łączą one w sobie zalety powyższych dwóch grup. Najsłynniejsi producenci to ursus, zetor, john deere oraz chociażby pronar. Mało, który sprzęt rolniczy posiada tak zróżnicowane zastosowanie, dlatego też dla rolników jest to inwestycja konieczna.

One Comment

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge