Ranking banków i kredytów

Każdy, kto poszukuje dla siebie lukratywnego kredytu, stosuje z doświadczeń znajomych i czyta różne opinie o bankach i kredytach na stronach internetowych.
Wskazane jest także zwrócić uwagę na ranking banków (Va-bank.pl) i kredytów. Niedawno w sieci pojawił się marcowy ranking kredytów hipotecznych, z którego wynika, że Kredyt Bank opuścił marże na kredyt hipoteczny w złotówkach i w euro,
a BNP Paribas Fortis określił wysokość marży kredytowej dla kredytu hipotecznego 0,79% na pierwsze trzy lata spłaty kredytu. Również inne banki przedłożyły rozliczne mniej lub bardziej atrakcyjne promocje.
I w tym miesiącu okazało się, że najtańszy kredyt hipoteczny świadczy bank BNP Paribas Fortis, którego oprocentowanie autentyczne kredytu wynosi niecałe 5,1%.
Niemniej po trzech latach od spłaty długu stopa będzie już wynosić 1,29%. Są wprawdzie banki, które oferują niższe marże.
Z kolei Eurobank ma kredyt hipoteczny z złotówkach z marżą wynoszącą 1%. Ponadto bank ten nie podejmuje prowizji od udzielenia kredyt, a więc oprocentowanie bieżącego kredytu wynosi 5,55% i jest ono teraz najniższe na naszym rynku.
Lukas Bank też przedstawił ciekawą propozycję promocyjną, która nazywa się “Skracamy drogę do własnego domu” i może warto się jej porządniej przyjrzeć.
Dodatkowo Bank Zachodni WBK przedstawił niską marżę, bo wynoszącą jedynie 0,99% , lecz jednocześnie przedłożył on wysoką prowizję kredytową, która wynosi aż 3,50% siły kredytu.
Tymczasem takie promocje to wiecznie coś, co jest jakimś ulżeniem dla naszego portfela. A przecie kredyty i pożyczki to nie zadanie na kilka tygodni, tylko coś, co będzie nas pętało na kilka lat.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge