Przygotowanie roweru na zimę

Sezon zimowy to dla większości z nas czas w którym rowery odstawiamy do piwnicy. Nie można zapomnieć jednak o prawidłowym ich zakonserwowaniu, ponieważ przez to na następny sezon mogą być one bezużyteczne. Złe zakonserwowanie roweru to jednocześnie zwiększone wydatki po sezonie zimowym, dlatego aby ich sobie oszczędzić, przejdźmy do przedsięwzięć, które musimy wykonać. Po pierwsze, nasz rower górski musi zostać wyczyszczony z całego błota i brudu, który na nim zalega. Następnie ściągamy łańcuch, wsadzamy go do wiadra z benzyną i dokładnie czyścimy. Ten sam proces przeprowadzamy również z kasetą. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku trzeba zapoznać się dokładnie z instrukcją ściągania tychże części do roweru. Osoby, które nie mają w tej kwestii doświadczenia powinny skorzystać z pomocy osób, które takowym się cechują. Można się również podjąć ściągania korby, jednakże to wymaga dość dużych umiejętności i osoby niezaznajomione z tym tematem raczej nie powinny się tego podejmować.

Następnym krokiem jest smarowanie całego napędu. Tu również nie powinniśmy zapomnieć o dokładności oraz dbaniu o każdy szczegół. Gdy już wszystko wyczyścimy, przychodzi czas na regulację przerzutek oraz hamulców. Tutaj podobnież nie warto realizować niczego bez pomocy osób kompetentnych. Tak przygotowany rower można przechowywać, jednakże nasuwa się tu kolejne pytanie co do tego, gdzie najlepiej to robić. Podstawowe warunki tego typu pomieszczeń to niezbyt niska temperatura i suchość. W domkach jednorodzinnych ku temu może posłużyć zarówno garaż jak i piwnica. W bloku też jest taka możliwość, aczkolwiek istnieje duże ryzyko kradzieży. Jeśli mamy tanie rowery, których nam nie szkoda, można po prostu zainwestować w zabezpieczenie i przeznaczyć do tego celu piwnicę.

Jeśli jednak posiadamy dobry, drogi model, warto zainwestować w naścienne uchwyty, które umożliwią nam zawieszenie pojazdu na ścianę. Nie ma co decydować się na balkon, ponieważ wilgoć i chłód źle wpłyną na nasze rowery sklep. Poza tym przechowywanie ich w takim miejscu ma destrukcyjny wpływ na łańcuch. Dobrze jest też skorzystać z pomocy życzliwych sąsiadów, którzy użyczyliby nam garażu, jednakże nie każdy takowych posiada.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge