Po czym pozna niewyspanego?

Kiedyś śmiałem się, że znajomi z daleka mnie poznają dlatego, jestem wiecznie niewyspany. Wraz z upływem czasu zrozumiałem jednak, że ta anegdotka była do bólu prawdziwa i, że rzeczywiście jest tak, iż człowieka niewyspanego można bez problemu poznać. Skąd to wiem? A no stąd, że nie tylko ja zaniedbywałem zdrowy sen bo wielu moich znajomych także miało z tym kłopot. Wszystkich z nas bolał kręgosłup, wszyscy byliśmy rozdrażnieni, a także, w większym lub mniejszym stopniu borykaliśmy się z materacami.

Były to przyczyny zaniedbania snu, bo nie dbaliśmy o to, jaki materac wykorzystujemy do spania, jaka wilgotność oraz jaki poziom temperatury panuje w naszych sypialniach i nawet, czy jest w niej zachowany odpowiedni poziom czystości. Dla niektórych to zapewne szok, ale tak już mieliśmy i dopiero, gdy zaczęło nam to wszystko przeszkadzać, postanowiliśmy coś ze sobą zrobić i coś w tej kwestii zmienić.

Udało się to na tyle, że każdy z nas poznał różnorakie typy materacy, spośród których wybraliśmy propozycje dla siebie, a następnie każdy z nas zażegnał wyżej nadmienione przypadłości. Cała ta historia sprawia jednak, że do dziś poznaję, kto z moich znajomych sypia dobrze, a kto wręcz przeciwnie, ma z tym wszystkim problem. Co więcej, gdy kogoś takiego w tłumie znajdę, od razu służę mu dobrą radą i pomocą, bo wiem, że to wszystko potrafi być naprawdę dotkliwe, uciążliwe i ogólnie, że nie należy to do kwestii najmilszych. Mam nadzieję, że taka postawa będzie towarzyszyła i innym, tym bardziej, że problem ze snem to problem dzisiejszych czasów.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge