Papilotki i dekoracje komunijne

W dzisiejszym wpisie przedstawimy wam kilka porad jak dokonać dekoracji wnętrza na komunię. Przy planowaniu takiego wystroju warto wziąć pod uwagę fakt, że dekoracje komunijne powinny łączyć elementy ozdobne oraz elementy symbolizujące sam sakrament Komunii Świętej. Na pewno  nie zaszkodzą także drobne symbole sakralne. Do  dekoracji komunijnych używać można  przeróżnych materiałów i dodatków,  to czego użyjemy, robiąc dekoracje komunijne zależy  tylko i wyłącznie od naszej kreatywności oraz weny twórczej. Można wykorzystać na przykład gałązki ozdobnych krzewów   jak gałązki bukszpanu, dekoracyjne rośliny jak i kwiaty o jasnych i kremowych kolorach,  wstążki, koronki, czy papilotki.

Dość popularne stają się również ozdoby na torty komunijne jak np: http://www.sweetdecor.pl/category/17,dekoracje-komunijne.

Rodzaj dekoracji komunijnych oczywiście warto dostosować, przynajmniej w minimalnym stopniu do płci dziecka. Na  komunijnym stole warto rozlokować białe świeczki, można także odrobinę przyozdobić obrus gałązkami lub kwiatkami, ciekawie też wyglądają gałązki mirtu, który tradycyjnie od zawsze był kojarzony jako ozdoba stosowana na komunię.

Nada to  nieco naturalnego charakteru naszemu wystrojowi. Drobne dekoracje komunijne można również kupować gotowe. Dość modne ostatnio są zdjęcia torty. Takowa fotografia wykonywana jest za pomocą jadalnego atramentu. Wydrukowuje się ją na odpowiedniej do tego celu powłoce, którą następnie pokrywana jest wierzchnia warstwa   tortu. Warto też pamiętać o takich ozdobach jak wspomniane powyżej papilotki. Obecnie papilotki są dosyć modną ozdobą. Papilotki można kupić w wybranych sklepach i niektórych supermarketach. Pomysły na dekoracje komunijne mogą być nieograniczone. Wystarczy wykorzystać własną wyobraźnię i stworzyć nieprzeciętny komunijny wystrój, który stworzy nam odpowiedni odświętny nastrój dla tego, jakże istotnego dla naszego dziecka, dnia.

Tags:,

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge