Dobre tanie opony używane i felgi

Już od dłuższego czasu na regałach w supermarketach widnieją tanie opony, których niska cena wręcz “kusi” do zakupu. Zwykle są to opony o jakości pozostawiającej wiele do życzenia.

Niewątpliwie w asortymencie opon markowych występują także opony drogie i tanie, jednak te o których mowa to opony, które w ogóle nie są znane. Bynajmniej nie mam tu na myśli rodzaju ich bieżnika, tylko markę, o której nikt nie słyszał. Na takie tanie opony można natrafić najczęściej w marketach. Autoryzowani dealerzy zwykle tego typu towarów nie sprzedają. Zasadniczo jest to produkt sprowadzany z Azji – Korea, Chiny etc., więc nie trzeba was chyba przekonywać, że wysoka jakość zwykle nie jest zaletą chińskich produktów. Takie tanie opony są wykonywane zwykle ze słabej jakości materiałów wulkanizacyjnych. Jeśli chodzi o kształt i wzór bieżnika to także nie mam wcale gwarancji, że takie tanie opony zostały przetestowane w różnych warunkach pogodowych i atmosferycznych oraz czy posiadają jakiekolwiek atesty. Technologia wytwarzania opon obecnie jest na wysokim poziomie, a dodatkowo czołowi producenci opon cały czas ją rozwijają, co pozwala zapewnić wysoką jakość opon, bezpieczeństwo oraz komfort jazdy – szczególnie w przypadku opon zimowych. Oczywiście firmowe opony są zdecydowanie droższe, ale nie zapominajmy, że opona to jeden z podstawowych elementów w aucie decydujących o naszym bezpieczeństwie i tutaj akurat oszczędność na oponach nie jest “pozytywnym” zachowaniem. Do takiego oszczędzania, zapewne najczęściej skłania nas niedobór środków finansowych na zakup nowych, dobrych opon, tym bardziej w czasie kryzysu. W takim wypadku co zrobić gdy brakuje nam pieniędzy na zakup drogich opon? – wybrać tanią markę, jednak pewną i poszukać opon w sieci. W sieci działają liczne sklepy (to najbardziej “konkurencyjny” rynek) oferujące różne tanie opony, tylko że znanych producentów. Ceny w internecie są w większości przypadków mniejsze niż w tradycyjnych sklepach, czy w salonach i firmach wulkanizacyjnych.

Jeżeli na prawdę nie mamy pieniędzy to możemy kupić tanie opony używane o niskim stopniu zużycia, ale niech to są opony firmowe – w przypadku kupna tanich opon niskiej jakości warto pamiętać, że wcale nie oszczędzamy, a prócz tego obniżamy poziom naszego bezpieczeństwa. Na rynku internetowym tanie opony są łatwo dostępne i jest wręcz przeogromny wybór, nie wspominając już o wygodzie robienia zakupów. Z resztą prawie wszystkie poradniki i artykuły na temat jak dobierać opony podają podobne wnioski.

Źródła:

http://www.poradniki.zgora.pl

Tags:,

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge