Niezwykle trwałe serwery www

Rynek usług w internecie na dobrą sprawę to spora gałąź polskiej gospodarki, w której obroty w skali roku można liczyć na setki, jeśli nie miliardy złotych. W najbliższym czasie nie wydaje się, by liczba ta miała choć trochę zmaleć. Większość firm przecież skupia się na generowaniu zysków w sieci, które stanowią dla nich niemałe wpływy do kasy. W ostatnim czasie bardzo modny stał się hosting www, który polega na przesyłaniu na daną stronę pliku, który będzie mogła w późniejszym czasie ściągnąć dowolna osoba dysponująca jedynie odpowiednim linkiem.

Niby proste i znane, a musiały minąć dwie dekady, żeby spopularyzować tego rodzaju myśl w internecie. Owszem należy także wspomnieć, że na przestrzeni lat łącza przyśpieszyły o kilkaset procent i dzisiaj wrzucenie pliku o rozmiarze przekraczającym trzysta megabajtów nie dla każdego jest już morderczą katorgą. Z racji technologicznego rozwoju także serwery www uległy swego rodzaju przeobrażeniom. Dzisiaj ich przestrzeń dyskowa jest co najmniej dziesięć razy większa niż przed laty. Brzmi nieprawdopodobnie, ale właśnie tyle nas dzieli od przeszłości. Na powyższych przykładach widać, jakie przeobrażenia w ostatnich latach przeszedł hosting. Wydaje się, że w przyszłości możemy się spodziewać jeszcze większych zmian w tej właśnie dziedzinie. Dzisiejsze serwery w porównaniu do tego, co można było wykupić jakieś pięć lat temu, stanowią wręcz sprzęt na poziomie super komputera.

Technika w dalszym ciągu pędzi do przodu, że ludzie ze starszych pokoleń mają wielkie problemy, by nadążyć za nowinkami, które dla ich wnuków są przecież czymś oczywistym. Nie ma się im zresztą co dziwić, jako że większość swojego życia spędzili w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, z dala od jakichkolwiek nowinek, które były wytworem wrogiego imperializmu. Dzisiaj sprawa wygląda o wiele lepiej, jako że niektórzy spośród naszych dziadków nie są wcale do tyłu, jeśli chodzi o innowacyjne technologie. Taka postawa wśród rówieśników z pewnością jest podstawą godną pochwały.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge