Lampy led – najlepsze światło

Każdy che mieć w swoim domu ładne światło. Aktualnie coraz powszechniejsze stają się lampy led, są to nowoczesne lampy zbudowane na technologii diod, czyli kolokwialnie zwanych ledach. Dotychczas technika owa była używana głównie w clubach. Już od dłuższego czasu da się spotkać lampy led w powszechnym zastosowaniu ale także w niektórych miejscach użyteczności społecznej. Do tej pory lampy led jako, że są nowością na rynku były dosyć kosztowne. Aczkolwiek jak każda nowa technologia również i ta z upływem czasu robi się znacząco tańsza.

taśma led

Coraz częściej można je spotkać we wszelkich obiektach komercyjnych – od marketów po stacje benzynowe. W przypadku na przykład stacji benzynowej oświetlenie led pozwala zaoszczędzić do kilku tysięcy złotych rocznie (Źródło: Lampy LED: Oświetlenie Stacji Benzynowej https://www.eit-centrum.waw.pl/lampy-led-oswietlenie-stacji-benzynowej/ Oświetlenie Led Wiaty – Czy się opłaca?)

Współcześnie robione są specjalne lampy led do wykorzystania w domu. Są one dedykowane głównie dla ludzi uznających nowoczesność w własnym mieszkaniu. Stwarzają szczególnie szerokie możliwości w zakresie koloru światła. Prócz tego jest to technologia przyjazna środowisku, co aktualnie również jest modne. Lampy led pomalutku wypychają z rynku do niedawna tak lubiane halogenki, których powszechność była swojego czasu dość znacząca. Lecz naszym zdaniem lampy led emitują dużo ładniejsze światło od halogenów. Ich wykorzystanie powiązane jest również z wielką oszczędnością energii, co zapewne ma spore znaczenie dla naszych pieniędzy. Wspomniałem wcześniej o ekologii – otóż lampy led są ekologicznie nie tylko ze względu na oszczędność energii elektrycznej, ale również z powodu tego, że nie stanowią zagrożenia dla środowiska jako odpad, między innymi dlatego, że nie zwierają rtęci. Dodatkowo zwykle nadają się do ponownego wykorzystania.

Źródła:
https://www.eit-centrum.waw.pl