Kredyty hipoteczne

Jak wiadomo, że w dzisiejszych czasach co niemiara osób żyje na kredyt. Obecnie różnego rodzaju kredyty hipoteczne i pożyczki stanowią w tej chwili niemalże nieodzowną porcję naszego istnienia. Od pewnego czasu w Polsce funkcjonuje wiele banków i każdy z nich wabi innym kredytem, oczywiście na wybitnie atrakcyjnych warunkach.

A czy w rzeczywistości te kredyty bankowe są takie korzystne. Wprawdzie od kilku lat trwa w Polsce norma prawna, która normuje wysokość oprocentowania kredytu, tak aby nie wynosił on więcej niż chyba 20 %, to jednakże i tak sporo instytucji finansowych znalazło fortel na wzbogacenie się na użyczaniu kredytów, w taki sposób, że doliczają do kredytu wiele zapłat manipulacyjnych, które pogłębiają rzeczywisty koszt kredytu.

Te opłaty manipulacyjne to między innymi pojedyncza dywidenda, która może wynosić maksymalnie pięć procent, comiesięczne ubezpieczenie, które może wynosić nawet pięć procent w skali roku, które jest zapewnieniem banku przed niemożnością spłacenie przez klienta kredytu, między innymi w przypadku utraty pracy, choroby lub trwałego inwalidztwa i w takim razie ubezpieczający będzie spłacać raty, pojedynczą opłatę administracyjną za rozpatrzenie wniosku, przygotowanie i zawarcie umowy a to wszystko składa się na realną roczną stopę oprocentowania, która może wynosić nawet 30 procent. Toteż zanim zdecydujemy się na kredyt w jakimś konkretnym banku, poprawnie jest zapytać pracownika banku o RRSO, aby poznać autentyczne oprocentowanie i koszty kredytu. Wszakże nieraz RRSO jest podawana małym druczkiem u dołu strony umowy, ale mało kto zwraca na to atencję.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge