Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy oferowany przez bank jest prawnie umową, w której instytucja finansowa, czyli określony bank daje kredytobiorcy na wskazany czas określoną kwotę, którą kredytobiorca zobowiązuje się spłacić w stwierdzonym czasie i na warunkach umiejscowionych w umowie wraz z odsetkami.

Pomimo tego że banki wygrywają na tym, że użyczają społeczeństwu kredytów (no bo w dzisiejszych czasach atrakcyjne oprocentowanie kredytu wynosi około 16 %, podczas gdy najbardziej atrakcyjna lokata bankowa kursuje w granicach 5 %), to jednak należy spełnić wiele warunków, aby taki kredyt zdobyć, czyli między innymi powinno się posiadać stałe środki utrzymania i to na tyle wysokie, aby móc ten debet spłacić, umowę z pracodawca sygnowaną na długi czas, nie można mieć żadnych innych długów ani podjętych pożyczek, należy mieć czystą historię w Biurze Informacji Kredytowej oraz nie można być wpisanym do Krajowego Rejestru Długów.

Do tego dobrze jest mieć także współmałżonka, ponieważ osoby, które nie bytują w związkach małżeńskich, mają mniejsza szanse na otrzymanie pożyczki. Jednak to się od pewnego czasu zmienia, bowiem masy coraz częściej otrzymują kredyty na mniejsze kwoty. Kiedyś zaciągano kredyty, aby móc zakupić lokal mieszkalny czy wybudować sobie budynek wolnostojący. Obecnie pożyczki brane są po to, aby móc nabyć sukienkę weselną, przekazać rodzinie cenne dary na święta czy wyjechać na wymarzone wakacje. Dlatego też poza tradycyjnymi kredytami gotówkowymi banki wpisały do swojej oferty także pozostałe kredyty, między innymi kredyt na dowód, szybkie pożyczki gotówkowe czy kredyty bez BIK (Infox.org.pl).

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge