Kredyty bankowe

Jeśli już zdecydujesz się na kredyty bankowe, ponieważ potrzebujesz nagle znacznej ilości gotówki i nie masz żadnej innej opcji jej dostania, to musisz wiedzieć, że będziesz musiał pokonać kilka etapów, zanim fundusze wpłyną na twoje konto.

Pierw będziemy musieli przejść przez kryterium dochodowe, albowiem banki w większości wypadków, zwłaszcza w przypadku kredytów branych na większe kwoty, określają minimalny miesięczny zysk, jaki musi osiągać klient, by można mu było dać ten kredyt. A więc trzeba donieść do banku dowód potwierdzający comiesięczne dochody. Może to być pismo o zarobkach wystawione przez zakład pracy, ostatni lub przedostatni odcinek renty lub emerytury ewentualnie trzy ostatnie dokumenty spłacenia składek ubezpieczenia KRUS. Ale to nie suma, co trzeba pokazać. Ponadto należy napisać oświadczenie o sytuacji rodzinnej, to znaczy ile osób wnioskodawca ma na utrzymaniu, obliczyć stałe wydatki, czyli czynsz, abonament za telefon, internet, inne kredyty oraz karty kredytowe. Przy tym relewantny jest także odmiana zatrudnienia.

Emeryci, renciści oraz persony zatrudnione w oparciu o umowę o pracę na czas nieusystematyzowany są w lepszej pozycji i mają większą szansę na uzyskanie kredytu niż osoby pracujące na czas określony oraz mające jedynie umowę o dzieło czy zlecenia. Nasza zdolność kredytowa jest charakteryzowana także przez wykształcenie, stan cywilny, miejsce zamieszkanie, zawód oraz historię kredytową. Co istotne, osoby, które widnieją w BIK-u jako te, które brały już kiedyś kredyt i go uregulowały, otrzymują więcej punktów niż osoby, które nigdy pożyczki nie zaciągały i nie widnieją w BIK-u.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge