Kredyt na samochód – wymagane dokumenty

Osoby fizyczne ubiegające się o kredyt samochodowy są zobowiązane dostarczyć do banku pełną dokumentację dotyczącą zarówno przedmiotu kredytowania, jak i swojej osoby. Każdy bank jest zainteresowany danymi odnośnie samochodu takimi jak jego wiek, marka, rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia, pojemność silnika etc. Zdarza się też niekiedy, chociaż dość rzadko, że kierowca musi dołączyć do wniosku zdjęcie tego pojazdu.

Od osoby fizycznej będzie wymagany także jej dowód osobisty – jeśli posiada ona małżonka i mają wspólnotę majątkową, wówczas niezbędny będzie również i dowód osobisty żony bądź męża. Absolutnie konieczna jest informacja odnośnie zobowiązań jakie wnioskodawca posiada – chodzi w tym momencie o różnego rodzaju pożyczki (Webfin.pl), kredyty oraz poręczenia. Swoją drogą – bank i tak sprawdzi potencjalnego klienta w Biurze Informacji Kredytowej, by dowiedzieć się w jaki sposób radzi (lub radził sobie) z tymi zobowiązaniami. Kłopoty ze spłacaniem rat mogą zadecydować o tym, że kredyt na samochód (bądź jakikolwiek inny) nie zostanie przyznany. Bank chce także wiedzieć, ile osób na utrzymaniu ma dana osoba.

Rzecz jasna musi ona dostarczyć zaświadczenie o wysokości zarobków oraz ich źródle. W przypadku posiadania przez małżonków wspólnoty majątkowej, zwykle jest też wymagane okazanie stosownego zaświadczenia o zarobkach żony/męża. Przy ocenie zdolności kredytowej bank bierze pod uwagę wiele czynników. Jak długo trzeba czekać na rozpatrzenie wniosku? To już zależy od banku – jednemu zajmie to tydzień, innemu miesiąc.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge