Kredyt bez bik

W tym świecie nie da rady żyć inaczej niż na kredyt. Wprawdzie nie dostajemy kredytów przy każdej okazji, ale zakupić samochód za gotówkę jest trudno a mieszkanie to już raczej marzenie.

Dlatego gros z nas kupuje mieszkania na kredyt. Jakiś czas temu udostępniono program „Rodzina na swoim”, w ramach którego małżeństwa oraz osoby samotnie wychowujące przynajmniej jedno dziecko mogą otrzymać dopłaty do kredytów mieszkaniowych. Wprawdzie ten program wcześniej był dosyć pomocny, to teraz wprowadzono wiele warunków, które trzeba mieć, aby tę dopłatę otrzymać. Ale jeżeli nam się to uda, to rząd przez osiem lat zapłaci około połowy odsetek od kredytu. Przede wszystkim dopłaty kredytów mieszkaniowych mogą dostać wyłącznie osoby nieposiadające innego własnościowego mieszkania. Ponadto mieszkanko to musi być nowe, od dewelopera, więc oczywiste jest, że są to mieszkania droższe niż kilkuletnie mieszkania.

Kolejnym warunkiem jest to, że koszt zakupu takiego mieszkania nie może przekroczyć podanych przez GUS średnich kosztów budowy w województwie lub mieście wojewódzkim. No i przeszkodą jest to, że powierzchnia użytkowa kupowanego mieszkania nie może przekroczyć 75mkw., a dopłata do kredytu obejmuje 50mkw. Warunki tej dopłaty są jednak takie, że wiele osób ich nie spełnia, a więc wówczas pozostaje nam już tylko zwykły kredyt hipoteczny. Szkoda tylko, że tak naprawdę niewiele osób stać na mieszkanie nawet z dopłatą, więc pozostają tradycyjne kredyty mieszkaniowe. Niestety nie mało ludzi ma opóźnienia w ratach i może liczyć tylko na drogi kredyt bez bik (Kredyty-biznes.pl).

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge