Kalkulator BMI

Bmi jest skrótem od angielskiego wyrażenia body mass index. W Polsce tłumaczy się je jako wskaźnik masy ciała, który obrazuje relację danej wagi z danym wzrostem i który jest wyliczany za pomocą specjalnego kalkulatora. Mówiąc ściślej, bmi pokazuje, ile zbędnej tkanki tłuszczowej ma nasz organizm. Obsługa wspomnianego kalkulatora jest niezwykle prosta, ponieważ wymaga ona tylko wpisania swojego aktualnego wzrostu oraz aktualnej masy ciała. Wynik kwalifikuje nas do jednej z sześciu grup takich jak grupa z niedowagą, grupa z wagą w normie, grupa z nadwagą, grupa z otyłością pierwszego stopnia, grupa z otyłością drugiego stopnia i grupa z otyłością kliniczną.

Im wyższy mamy wskaźnik bmi tym większe ryzyko zapadnięcia na choroby pokroju nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, raka jelit, niedokrwienia serca oraz wielu innych. Nie jest to jednak wyznacznik nieomylny, a wręcz przeciwnie, w przypadkach takich jak kobieta ciężarna czy też ludzie aktywni fizycznie, może być on nieprawdziwy. Mimo to, w wielu sytuacjach bmi sygnalizuje, że najwyższa pora, abyśmy zrobili coś z naszym ciałem i abyśmy zmniejszyli ryzyko doświadczenia wyżej przytoczonych schorzeń.

Każda kobieta oraz każdy mężczyzna powinien regularnie sprawdzać, czy jego waga jest prawidłowa. Jeśli nie, dobrze jest przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym i wprowadzić weń produkty niskokaloryczne. Poza tym, wysoki wynik bmi powinien być bodźcem do podjęcia diety oraz do rozpoczęcia systematycznej aktywności sportowej, najlepiej na świeżym powietrzu.

Tags:,

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge