Jak wybrać profesjonalny hosting?

Doskonale wiemy, że większość osób, szczególnie małych i dopiero zaczynających swoją przygodę z działalnością internetową przedsiębiorców posiada ograniczone fundusze i przy wyborze hostingu kierować będzie się przede wszystkim aspektem cenowym. Musimy jednak wiedzieć, że jeżeli chcemy posiadać solidny hosting oraz solidny serwer powinniśmy zainwestować trochę więcej, móc jednak liczyć na stabilność oraz wysoką jakość usług. Co więcej, liczba firm hostingowych jest dzisiaj tak duża, że podstawowe pakiety usług możemy uzyskać już za kwoty symboliczne, kilkanaście, a nawet kilka złotych w skali miesiąca, co na start naszego internetowego projektu powinno być całkowicie wystarczające.

Skupiając się jednak na aspektach warunkujących to czy dany hosting jest profesjonalny czy też nie, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka podstawowych kryteriów. Pierwszym z nich i najbardziej relewantnym jest fakt, czy firma hostingowa posiada własną serwerownię i jeżeli tak, to czy serwerownia ta jest zlokalizowana na terenie Polski. Dlaczego lokalizacja jest tak ważna? Chodzi tutaj po prostu o czas, w którym serwer odpowiadał będzie na wysyłane przez stronę klienta zapytania oraz w jak szybkim czasie będzie je przetwarzał i wykonywał zlecone mu akcje oraz zadania. Im bliżej zlokalizowany od nas jest serwer tym czas oczekiwania będzie krótszy, a łącza stabilniejsze.

Kolejny aspekt, który powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając solidny hosting, to sprzęt komputerowy, który znajduje się w serwerowni oraz system operacyjny, na którym działa. Odpowiedni dobór komponentów i podzespołów oraz obsługującej całość platformy, będzie decydował bowiem o bezpieczeństwie, bezawaryjności i po raz kolejny o stabilności.

Chcąc trafić na solidny serwer kierować możesz się także opiniami internautów oraz innych klientów danego hostingodawcy. Doświadczenie pokazuje, że niezadowoleni klienci nie pozostawiają zazwyczaj suchej nitki na usługodawcach, z których usług nie byli zadowoleni, komentując ich ofertą na wszelkiego rodzaju forach, portalach i tym podobnych.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge