Jak stawiać rusztowania przy słupach energetycznych

W przypadku kiedy konieczny jest montaż rusztowań w okolicach linii energetycznych pociągniętych wzdłuż słupów, trzeba będzie zachować najwyższy poziom ostrożności, tak aby każdy pracownik miał pewność, że nie będzie miał styczności z linią wysokiego napięcia. W takim przypadku wyznacza się więc strefy niebezpieczne, w których konieczne jest odłączenie napięcia.

Strefa niebezpieczna jest przez ustawodawcę definiowana jako odległość minimalna przewodów skrajnych od rusztowania (należy tutaj pamiętać, że przewody mogą się kołysać i przy dużym wietrze ich zasięg będzie o wiele większy), a dokładniej mówiąc od jego najdalej wysuniętej części.

Jeśli interesuje Cię wynajem rusztowań Chojnice i wiesz, że będziesz zmuszony do pracy w pobliżu linii energetycznej poinformuj o tym osobę, czy też firmę, od której rusztowanie chcesz wynająć. Rusztowanie te będzie musiało posiadać bowiem dodatkowe elementy zabezpieczenia i konstrukcję chroniącą pracowników przed ewentualnym wypadkiem i kontaktem z linią wysokiego napięcia.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge