Inteligentny dom

Inteligenty dom to marzenie większości z nas. Już sam dom to coś dla wielu nieosiągalnego, a co dopiero kiedy zastosowane w nim zostały nowoczesne rozwiązania. I choć na pierwszy rzut oka niczym się on niby nie różni od jakiegokolwiek innego domu, to jednak już po przekroczeniu jego progu można zauważyć to, co czyni go niepowtarzalnym.

Światła same gasną, w salonie opadają rolety, zaczyna grać nasza ulubiona piosenka. To tylko niektóre z czynności, z jakich wyręczyć nas może inteligentna instalacja. Podczas naszego pobytu w pracy temperatura w domu jest niższa, a na pół godziny przez naszym powrotem znowu wraca do takiej, którą lubimy. Albo w każdym pokoju jest ustawiona inna temperatura. Ponadto, taki inteligentny dom to mieszkanie w którym możemy czuć się bezpiecznie. Jest on bowiem wyposażony w czujki gazu.

Zdarza się, że nawet w kamery, dzięki którym możemy zobaczyć co dzieje się w naszym domu kiedy pracujemy, co jest bardzo przydatne kiedy ma się chociażby zwierzątko czy dorastające dzieci. I choć położenie takie inteligentnej instalacji jest sporym wydatkiem, to należy mieć świadomość tego, ze po pewnym czasie się ona zwróci (opłaty za prąd będę niższe).

Tags:,

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge