Historia filmu

Pomimo wcześniejszych, nieoficjalnych prób pokazania filmów, to Wyjście robotników z fabryki, które było dziełem braci Lumiere, uważa się za pierwszą projekcję na świecie. Był to rok tysiąc osiemset dziewięćdziesiąty piąty, czyli cztery lata po wynalezieniu przez Tomasa Edisona kineskopu. Wspomniany wyżej film był zwykłym zilustrowaniem wyjścia kilku robotników z fabryki, aczkolwiek w tamtych czasach było to coś niespotykanego i szeroko komentowanego.

Dalsze lata to kolejne przełomy w dziedzinie kinematografii, ponieważ powstawały takie klasyki jak Podróż na księżyc czy też Frankenstein. Kino nieme zdobyło popularność na całym świecie, wylansowane zostały takie gwiazdy jak Pola Negri czy też Charles Chaplin, ale to nie koniec, ponieważ dziedzina ta rozwijała się nieustająco i w końcu świat upomniał się o dźwięk i głos. Mijały lata, Hollywood zyskało pozycję filmowego snu, który zrealizować mogą tylko nieliczni, a dziedzina ta sama w sobie była wręcz rozchwytywana.

Wraz z upływem czasu pojawiały się coraz to lepsze filmy, amerykańska kinematografia wytyczała standardy, przeżywała złote, srebrne oraz brązowe lata i wreszcie znaleźliśmy się w tym miejscu, w którym jesteśmy dziś. Niemniej, dziś popkultura zdominowała przemysł filmowy, dlatego też trudno o naprawdę ambitne i profesjonalne produkcje, gdyż zamiast ich pojawiają się raczej wysokobudżetowe, ale mało ambitne komedie. Niemniej, gdy weźmiemy do ręki magazyn alterpop, zauważymy, że nie jest to wcale norma, a wręcz przeciwnie, da się dziś spotkać naprawdę wiele ciekawych propozycji filmowych właśnie.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge