Egipt – kraina biegunki i zatruć

Ze względu na niskie ceny i tropikalne oraz orientalne atrakcje, bardzo często wybieramy Egipt jako cel swoich wakacyjnych wojaży. Praktycznie w kraju tym można mówić po polsku.  Egipt to także wyjątkowo ciekawy turystycznie obszar Afryki, który warto odwiedzić – orientalna kultura, stare zabytki, piękne widoki, ładne plaże oraz jedna z bogatszych rafa koralowa, to tylko niektóre z czynników przyciągających do Egiptu ogrom turystów. Ale należy wiedzieć, iż Egipt dostarcza też mało przyjemne niespodzianki – więcej tutaj: http://www.poradniki.zgora.pl/wakacje-w-egipcie-przydatne-porady-i-informacje/ . Jedną z nich jest niestrawność potocznie nazywana zemstą faraona. Choroba ta poważnie potrafi unieprzyjemnić każdemu turyście wczasy w Egipcie. Stała się ona przypadłością licznych osób zwiedzających tamten region. Z nieznanych przyczyn częściej dopada przedstawicieli płci męskiej, co nie sugeruje, że jakaś kobieta może myśleć, że jest bezpieczna. Wprawdzie kobieta jest odrobinę mniej narażona na atak zemsty niż mężczyzna, jednak mimo to każda kobieta też musi równie mocno uważać, bowiem różnica w w zachorowaniach kobiet i facetów jest bardzo mała. Choroba ta objawia się wyjątkowo silnymi objawami zatrucia pokarmowego – czyli biegunka, wymioty, gorączka itp. W silnych wypadkach temp. bywa bardzo wysoka nawet do 42 stopni, co również może być niebezpieczne dla zdrowia pacjenta.

Zemsta faraona inicjowana jest przez powszechnie w Egipcie bakterie. Są one głównie w wodzie, aczkolwiek po prostu znajdują się wszędzie, a sam Egipt nie da się zakwalifikować do czystych regionów więc o choroby nie trudno. Jak uniknąć choroby będąc w Egipcie? Jeżeli w czasie wczasów odwiedzamy Egipt powinniśmy zawsze zachować maksimum higieny. Poza tym nie wolno pić wody z kranu, nie można się jej nawet zachłysnąć przypadkowo w trakcie mycia. Pijemy jedynie wodę butelkową, nawet usta myjemy wodą mineralną. Egipt to nie Polska, woda tam jest zapełniona bakteriami wszelkiej maści, którym rozmnażaniu sprzyja również miejscowy upalny klimat. Przebywając w Egipcie jemy tylko smażone pożywienie, w żadnym wypadku niegotowanych warzyw, bądź owoców. Picie napojów alkoholowych także może pomóc.

Jednak nawet stosownie owych wskazówek nie da nam pewnej gwarancji, że nie dopadnie nas zatrucie Faraona. W sytuacji wystąpienia niewielkich symptomów warto zakupić w egipskiej aptece substancje o nazwie Antinal, polskie środki nie pomagają. Jednak kupując ten lek nie dajmy zobaczyć, że boli nas brzuch etc. – pytani – poinformujmy sprzedawcę, że kupujemy dla kolegi, albowiem gdy aptekarz zorientuje się, że jest nam niezbędny to zażąda za niego 5 razy więcej niż normalnie. W sytuacji silnych symptomów należy podjechać do szpitala.

Źródła:
http://kobietyn.eu

Tags:,