Dotacje unijne i formalności

Przedsiębiorcy zainteresowani unijnymi dotacjami powinni w pierwszej kolejności znaleźć odpowiedni program, w ramach którego mogliby ubiegać się o finansowe wsparcie. Nie ze wszystkich programów dana firma może skorzystać, więc uzyskanie szczegółowych informacji na ten temat to absolutna podstawa.

środki finansowe - dotacjeW każdym przypadku obowiązują pewne wytyczne, do których należy się ściśle dostosować. Następna istotna kwestia tyczy terminów naborów aplikacji – trzeba tych dat pilnować, gdyż wnioski składane po czasie są automatycznie odrzucane.
Należy być przygotowanym na to, że napisanie wniosku o przyznanie wsparcia z unijnej kasy oznacza mnóstwo biurokracji, której chcąc nie chcąc, trzeba stawić czoła. Urzędnicy ogromną wagę przykładają do tego czy wnioski są poprawnie wypełnione (bywa, że o ich odrzuceniu decydują dosłownie detale typu brak podpisu w wyznaczonym miejscu), czy dołączone są do nich wszelakie wymagane dokumenty i oświadczenia. Bezwzględnie trzeba przestrzegać tego, by sumy kontrolne ostatecznych wersji wniosku zgadzały się.
Do wypełniania wniosków jest wykorzystywany specjalny program – a mianowicie Generator Wniosku. I tutaj niezmiernie istotna uwaga – nie jest dozwolone korzystanie z jakiegokolwiek innego programu przy wypełnianiu podania. W przeciwnym wypadku zostanie ono odrzucone już na starcie. Niezbędnym załącznikiem jest biznesplan – musi on mieć formę zarówno elektroniczną, jak i papierową. Do sporządzenia biznesplanu należy się przyłożyć solidnie, gdyż to od niego w dużej mierze zależy uzyskanie pozytywnej decyzji.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge