Dojrzewanie

Dojrzewanie to długi czas, bardzo ważny w życiu każdego młodego człowieka. Dzieci powinny być uświadamiane przez rodziców, że ich ciało w kiedyś przejdzie niewyobrażalne zmiany, nie będzie wyglądało tak samo. Ulegać zmianie będzie także dzieci psychika, o czym rodziciele z pewnością od razu się przekonają.

Wiadomo jednak, że, jeśli dziecko będzie zdawać sobie sprawę z tych zmian wcześniej, może uda się uniknąć wielu brzydkich wydarzeń, chociażby ze strony innych dzieci. Rodzice muszą zastanowić się kiedy nadarzy się ten najlepszy czas, do rozmowy z dzieckiem o dojrzewaniu, jego seksualności. Potem przyjdzie rodzicom się z nią najnormalniej w świecie pogodzić. Każdy przecież w dzieciństwie był nastolatkiem i dojrzewał. W stawaniu się człowiekiem dorosłym, tym samym dojrzałym ważne jest również to, żeby wiedzieć co dalej. Młoda osoba przygotowana na dojrzewanie i związane z okresem dojrzewania wszelkie niedogodności będzie podchodzić do wielu rzeczy normalnie, bo po prostu będzie na te niedogodności wcześniej poprzez liczne rozmowy przygotowana.

Rodzice często unikają rozmów z dzieckiem na ten temat, wolą zostawić sprawę szkole. Są zdania, że teraz, w XXI wieku mogą same dowiedzieć się tego, bez pogadanki. Lecz taka samowola nie zawsze przynosi zakładane efekty. Ponadto w wielu sprawach młodzi ludzie wierzą kolegom, lub wygłaszanym gdzieś zdaniom i nie wiedzą nawet o wielu błędach i robią coś niedobrze. Powinno się pomóc pociechom przejść ten nieprzyjemny okres jakim jest dojrzewanie (Larka.com.pl).

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge