Polska blogosfera - wiadomości, opinie. > Porady > Dojrzewanie

Dojrzewanie

- Sty• 13•11

Dojrzewanie to długi czas, bardzo ważny w życiu każdego młodego człowieka. Dzieci powinny być uświadamiane przez rodziców, że ich ciało w kiedyś przejdzie niewyobrażalne zmiany, nie będzie wyglądało tak samo. Ulegać zmianie będzie także dzieci psychika, o czym rodziciele z pewnością od razu się przekonają.

Wiadomo jednak, że, jeśli dziecko będzie zdawać sobie sprawę z tych zmian wcześniej, może uda się uniknąć wielu brzydkich wydarzeń, chociażby ze strony innych dzieci. Rodzice muszą zastanowić się kiedy nadarzy się ten najlepszy czas, do rozmowy z dzieckiem o dojrzewaniu, jego seksualności. Potem przyjdzie rodzicom się z nią najnormalniej w świecie pogodzić. Każdy przecież w dzieciństwie był nastolatkiem i dojrzewał. W stawaniu się człowiekiem dorosłym, tym samym dojrzałym ważne jest również to, żeby wiedzieć co dalej. Młoda osoba przygotowana na dojrzewanie i związane z okresem dojrzewania wszelkie niedogodności będzie podchodzić do wielu rzeczy normalnie, bo po prostu będzie na te niedogodności wcześniej poprzez liczne rozmowy przygotowana.

Rodzice często unikają rozmów z dzieckiem na ten temat, wolą zostawić sprawę szkole. Są zdania, że teraz, w XXI wieku mogą same dowiedzieć się tego, bez pogadanki. Lecz taka samowola nie zawsze przynosi zakładane efekty. Ponadto w wielu sprawach młodzi ludzie wierzą kolegom, lub wygłaszanym gdzieś zdaniom i nie wiedzą nawet o wielu błędach i robią coś niedobrze. Powinno się pomóc pociechom przejść ten nieprzyjemny okres jakim jest dojrzewanie (Larka.com.pl).

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge