Polska blogosfera - wiadomości, opinie. > Informacje > Dobry strop to podstawa

Dobry strop to podstawa

- Gru• 10•11

Podczas planowania budowy własnego domu jednorodzinnego bierzemy pod lupę bardzo wiele elementów. Nasze domy prezentują się później bardzo okazale, ale czy zawsze są one takie idealne? Niestety, ale zazwyczaj w tym planowaniu zapominamy konkretnie o tym jak ważna jest konstrukcja stropu naszego budynku. Pomimo tego, że jej teoretycznie nie widać to jej wysoką rolę odczujemy chociażby w naszym portfelu. Nikomu nie trzeba chyba udowadniać tego jak drogie może być ogrzanie takiego domu jednorodzinnego zimą. Oczywiście ostateczny koszt zależy od rodzaju ogrzewania jaki wybierzemy, jednak summa summarum i tak będzie dość wysoka. Dobrej jakości stropy pozwalają jednak obniżyć te koszta. Dlaczego? Ciepłe powietrze zawsze ucieka nam do góry gdyż jest lekkie. Okna z PCV i ocieplane ściany nie zapewnią więc odpowiedniego komfortu termicznego jeśli nasz sufit będzie „dziurawy” jak sito. Projektując więc domek jednorodzinny warto na początek odwiedzić serwis YouTube i poszukać ciekawych rozwiązań technologicznych dla stropów.

Na wspomnianym serwisie odnaleźć można chociażby specjalne konstrukcje stropowe Teriva Plus. To chyba najciekawsze rozwiązanie technologiczne jakie mamy dziś dostępne. Elementy tego stropu w bardzo łatwy sposób montuje się na dachu dzięki niskiej wadze i foremnych kształtach. Montaż elementów Teriva Plus może zająć nawet nie więcej niż jeden dzień. Po ułożeniu stropu wystarczy wylać odrobinę betonu na łączenia elementów i już gotowe. Po wykonaniu stropu nie musimy nawet przerywać prac budowlanych na czas zastygania betonu, gdyż nie robimy wylewki. Teriva Plus pozwoli nam więc zaoszczędzić na kosztach ogrzewania jak i kosztach samej budowy.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge