Czy jesteś dobrym handlowcem?

Czy masz żyłkę handlowca? Czy umiesz zainteresować potencjalnego kupca oferowanym przez siebie produktem lub usługą? Wiesz, jak rozpoznawać potrzeby klientów i dopasowywać do nich swoją ofertę? A może chcesz sprawdzić, czy umiesz sprzedać nawet kota w worku? Jeśli chces poznać odpowiedzi na te pytania i przekonać się, jakie naprawdę są twoje predyspozycje do pracy w handlu, test kompetencji handlowych może ci w tym pomóc. Czym są tego rodzaju testy, dla kogo są przeznaczone, przez kogo i w jakim celu wykorzystywane?
Wśród wielu innych testów pomocnych w rekrutacji tego rodzaju testy rekrutacyjne przeznaczone są dla osób ubiegających się o pracę w handlu i stanowią niemałą pomoc w procesie rekrutacyjnym dla osób z działów HR przedsiębiorstw handlowych poszukujących nowych pracowników. Rozwiązanie takiego testu służy jednak również samym osobom poszukującym pracy w branży handlowej – jego wyniki wiele bowiem mówią o wiedzy, umiejętnościach i predyspozycjach do pracy w handlu. Co można zbadać za pomocą testu kompetencji handlowych?
Każdy test kompetencji handlowych ma na celu zbadanie takich cech, umiejętności i predyspozycji jak między innymi: umiejętność dostosowania oferty do oczekiwań i potrzeb klienta, diagnozowania tych potrzeb, budowania i podtrzymywania relacji z klientami, prezentacji i sprzedaży produktów i usług, a także negocjowania warunków handlowych. Inaczej mówiąc, rozwiązanie takiego testu pomaga w ustaleniu, czy dana osoba naprawdę ma „żyłkę handlowca“ i nadaje się do pracy w tej branży.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge